O projektu

Výroba replik původních špaletových oken, vnitřních dveří a vchodových dveří

REPLIKY ŠPALETOVÝCH OKEN

Špaletové okno je dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními otvíravými křídly, mezi nimiž je dřevěná část – špaleta. Tento typ oken se nejvíce se využíval v devatenáctém a v první polovině 20. století. Špaletová okna dodáváme převážně při rekonstrukcích historických budov.Jsou to opravdu unikátní okna, u kterých jsme schopni na míru vyrobit dobové repliky, které vypadají opravdu krásně. Avšak i historické budovy jsou využívány k moderním účelům, a proto i tato okna musí splňovat všechny důležité vlastnosti dnešních oken.

Nové výrobní technologie umožňují tedy zachovat původní vzhled oken, ale zároveň dokáží vytvořit okna s moderními parametry konkurující moderním konstrukcím plastových či dřevěných eurooken.

REPLIKY VNITŘNÍCH DVEŘÍ

Historické interiérové dveře charakterizuje několik prvků, například kazetová profilovaná výplň, profilované obložková výplň, zdobné dveřní závěsy a zdobné prvky na klapačkách. Pokud je dům, byt či chalupa osazený špaletovými okny, můžete si nechat vyrobit v podobném stylu i dveře.  Je možné zvolit kopii původních interiérových dveří, případně jejich repliku.

Při výrobě takových dveří se můžete rozhodnout pro původní materiály, zejména profilace, kování či povrchovou úpravu, nebo zvolit moderní prvky.